Новини

Наталія Лупу, тренерка проєкту Olympic Dreams: “Легка атлетика – це моє життя, і я стала тренером, щоб мої учні відчули те, що відчуваю я”

Трикратна чемпіонка Європи, срібна призерка світового та європейського чемпіонатів, двократна бронзова призерка чемпіонатів Європи, п’ятикратна фіналістка чемпіонатів світу. Цей вражаючий перелік – лише частина досягнень Наталії Лупу, неймовірно талановитої спортсменки, яка зараз є частиною флагманського проєкту міжнародних спортивних таборів Olympic Dreams від Благодійного Фонду “Майбутнє - дітям”.

Наталя почала займатись легкою атлетикою у 8 років. І це повністю змінило її життя.

“Я була із дуже бідної сім’ї, коли почала у 12 років професійно займатись легкою атлетикою, у мене не було ані кросівок, ані форми, – згадує Наталя. – Я бігала в своїх стареньких туфлях та футболках старшого брата. Але завдяки наполегливій праці я змогла собі заробити на життя та допомагати моїй родині.”
Випускниця Олімпійського коледжу ім. Івана Піддубного (2000 р.), Наталя достатньо швидко досягла успіху на біговій доріжці.

“Коли я заходила на стадіон, вдихала це повітря і насолоджувалась їм, насолоджувалась запахом доріжки – це щось неймовірне, але це відчувається, коли цим живеш!”

Нещодавно Наталя повернулась до своєї альма-матер, ставши тренеркою там, де сама навчалась. І її слова тепер як мантра звучать вже для її вихованців: “Чим важче на тренуваннях, тим легше на змаганнях. В мене ніхто не зможе виграти. Чим швидше я буду бігати, тим більше людей буде приходити на стадіони на мене подивитись. І це кайф”.

Наразі Наталя Лупу тренує 18 спортсменів з різних куточків України. Всі діти – з багатодітних сімей, і для них легка атлетика – це змога добитися успіху в житті.

Але 24 лютого 2022 року все різко змінилось.
“Війна внесла свої корективи до нашого життя. Ми вже думали що це – все, кінець. В той день ми були в Києві в коледжі. Головним питанням стало, як виїхати з Києва і добратись живими до батьків з усіма учнями. Було страшно, але спортивний характер допоміг не панікувати.

Почали тренуватися на стадіоні в смт Олександрівка, щоб відволікти дітей, але тривоги і постійні вибухи дуже лякали дітей, і ми майже весь час переховувалися у підвалах.”

Зараз Наталя разом зі своїми підопічними перебуває на Кіпрі, де завдяки партнерам та меценатам проєкту спортивних міжнародних таборів Olympic Dreams (флагманського проєкту Благодійного фонду "Майбутнє - дітям") створено безпечні умови для успішного тренування.

“Легка атлетика – це моє життя, – каже Наталія Лупу, – і я стала тренером, щоб мої учні відчули те, що відчуваю я.”

Нагадаємо, проєкт міжнародних спортивних таборів Olympic Dreams було започатковано влітку 2022 року за підтримки НОК Київської області, Посольства України в Грецькій Республіці та особистої ініціативи мецената та співзасновника ГО “Розвиток IT освіти” Анатолія Бойко. Головна мета проєкту – підтримка олімпійського резерву країни та забезпечення юних спортсменів з постраждалих регіонів України безпечним тренувальним процесом в дружніх сусідніх країнах.

Нинішній кемп – вже третій у рамках проєкту, і другий на Кіпрі. Наразі на гостинному острові тренуються 115 українських спортсменів.

Інформація та реквізити:

Email: uachildrenfund@gmail.com
Сайт: maydit.com.ua
Facebook: @future2children
Instagram: @future2children