Новини

Майстер-клас для дітей ВПО провели БФ «Майбутнє - дітям» та Закарпатська академія мистецтв

Майстер-клас для дітей з сімей внутрішньо переміщених осіб став першим проєктом, започаткованим у рамках співпраці Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» та Закарпатської академії мистецтв. Вихованці Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло», діти ВПО та учні Нижньобистрівської гімназії виїхали на пленер у Хустському районі, щоб відтворити на своїх малюнках осінні Карпати.


Викладач Закарпатської академії мистецтв Володимир Беринець запропонував мальовничу локацію з виглядом на гори та річку. Для дітей встановили мольберти, які для пленеру надали в академії мистецтв, а Благодійний фонд забезпечив учасників фарбами, палітрами, пензлями, полотнами та іншими розхідниками. «Подібні заходи вкрай важливі для дітей, які пережили стресові ситуації. Коли людині важко знайти вихід із проблеми, знайти точку опори, саме арт-терапія часто стає справжнім порятунком. Будь-яке відволікання від стресових ситуацій іде на користь, допомагає в психологічній реабілітації», – розказав викладач.


Ідея майстер-класу виникла в команди фонду кілька місяців тому, коли на базі Нижньобистрівської гімназії, якою опікується фонд, знайшли прихисток майже 70 осіб із числа внутрішньо переміщених осіб, і серед них 15 діток. Дівчата й хлопці, які вже у своєму юному віці побачили війну, потребували підтримки дорослих. Саме тому було вирішено обладнати творчу майстерню, де діти могли б малювати, ліпити з пластиліну чи займатися іншою творчістю – і так бодай трішки відволікатися від пережитого.


«Фонд «Майбутнє – дітям» не обмежується лише наданням гуманітарної допомоги, – розповів співзасновник БФ Олег Ігнатко. – Зокрема, нещодавно фонд у партнерстві з Національним олімпійським комітетом долучився до підтримки наших юних спортсменів, відтак спільно з Групою компаній Tolk відкрили комп’ютерний клас для дітей із родин ВПО, днями у співпраці з Фондом «Фармація» влаштували відправку для жителів Харківщини понад 3,6 тисячі пакувань медикаментів. Тепер ось залучили до співпраці Закарпатську академію мистецтв і продовжуємо роботу з реабілітації дітей, які бачили війну». 
За словами О. Ігнатка, роботи, написані під час майстер-класу, будуть презентовані в рамках онлайн-виставки – https://maydit.com.ua/artsale, а виручені кошти організатори скерують на підтримку родин ВПО, які живуть на базі гімназії.


Для довідки:
Благодійний фонд “Майбутнє – дітям” до війни опікувався дітьми, які потребували допомоги із сімейних причин, в інтернаті при Нижньобистрівській Гімназії. Починаючи з 2021 року, працівники Фонду та Гімназії надали допомоги майже 500 дітям та дорослим. З початком війни на території Гімназії був створений прихисток для внутрішньо переміщених осіб, які втратили домівки. Команда Благодійного фонду “Майбутнє – дітям” – це команда активістів, яка започаткувала та реалізує проєкт громадської організації “Розвиток IT освіти”, що підтримує молодих ІТ-спеціалістів та розвиток ІТ-сектору в Україні.

Інформація та реквізити:

Email: uachildrenfund@gmail.com

Сайт: https://maydit.com.ua

Facebook: https://www.facebook.com/future2children

Instagram: https://www.instagram.com/future2children