Новини

Люди з великим серцем: ужгородська мисткиня Єва Карцуб

Єва Карцуб не тільки Людина з великим серцем, а ще й Людина з величезною силою духу. Тільки уявіть: у 7 років, у далекому 1956-му, вона була вражена поліомієлітом, отримала параліч ніг та рук. Це в той час, коли вакцина від цієї страшної недуги вже існувала, але радянська влада ще відмовлявся її використовувати. Випадок дівчинки тоді став найважчим у всьому величезному союзі. На жаль, у випадку з жителькою Закарпаття недуга призвела до страшних наслідків. І саме тому цю публікацію ми підготували та ділимося нею 24 жовтня – у Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. 

Пані Єва боролася з наслідками поліомієліту за допомогою люблячих батьків та рідних сестер і братів. Вони підтримують жінку й сьогодні.  

Водночас бажання розвиватися і вдосконалюватися в цієї жінки, прикутої до ліжка, таке, що з неї слід брати прикладу багатьом. Чотирма пальцями лівої руки вона навчилася працювати на комп’ютері, мобільному телефоні, опанувала вишивку різноманітними техніками і створила неймовірні твори мистецтва. Крім цього, Єва володіє українською, російською, угорською, здійснює переклади з цих мов, у тому числі зі старослов’янської. Розповідати про неї можна багато, але це вже зробили журналісти сайту Kiszo.news-партнера Благодійного фонду «Майбутнє – дітям», і ми ділимося цими публікаціями:  https://bit.ly/3VXeHoQ  та https://bit.ly/3TAPnDp 

Минулого ж тижня Єва Карцуб зателефонувала до представників фонду і запропонувала підтримку: «Маю музичний центр і хотіла б передати його дітям, родинам із дітьми, гадаю, їм він буде зараз потрібний – слухати музику, долучатися до прекрасного, а в разі потреби – вмикати радіо. Прошу вас передати прилад, мені буде приємно», - сказала ця неймовірна жінка.

Команда фонду вирішила передати подарунок новоствореному Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло», для якого волонтери наразі облаштовують приміщення в Нижньому Бистрому, що на Хустщині. 

У додаток до музичного центру пані Єва передала для учнів Центру «Домашнє тепло» диск із записом різдвяних мелодій, композицій у виконанні Академiчного камерного хору «Кантус», творів Антоніо Вівальді. Наша вдячність Єві Карцуб за подарунок – величезна! Така ж, як і наше спільне єднання в нинішній боротьбі з ворогом та в прагненні перемоги!  

У той же час команда Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» нагадує, що спільно з волонтерами, Горінчівської громадою та всім небайдужими людьми ми обладнуємо приміщення Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло», в якому житимуть 19 дітей із соціально незахищених родин громади. Приєднуйтеся, допомога потрібна завжди!   

Якщо Ви бажаєте та маєте змогу допомогти – долучайтеся за реквізитами Благодійного Фонду «Майбутнє – дітям». Ваша участь – це посмішка дитини, це хвилинка спокою для дорослого! Ми вдячні за Вашу небайдужість!

Для довідки:
Благодійний фонд “Майбутнє – дітям” згуртувався з метою допомоги дітям та сім’ям із
дітьми, які через війну в Україні опинилися у надзвичайно складних життєвих
обставинах.

Команда Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» – це команда активістів, які у мирний час успішно реалізували проєкт громадської організації «Розвиток IT освіти», що підтримує молодих ІТ-спеціалістів та розвиток ІТ-сектору в Україні.