Новини

На Закарпатті громада та благодійники облаштовують приміщення для Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло»

Благодійний фонд «Майбутнє – дітям» та Горінчівська територіальна громада започаткували й співфінансують Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло». Такий проєкт, коли благодійники на рівні з громадою долучаються до підтримки дітей, один із небагатьох на Закарпатті. Наразі в Центрі проживають 19 дітей із соціально-незахищених родин, і для них обладнують нове приміщення в Нижньому Бистрому.  


Нижньобистрівська гімназія на Хустщині відома тим, що в пансіонаті при навчальному закладі протягом тривалого часу перебували вихованці у групах із цілодобовим перебуванням – діти з соціально-незахищених категорій, багатодітних сімей, сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, неповних сімей, а також сімей, які проживають у гірських та віддалених населених пунктах. Як повідомила в.о. директора гімназії-співзасновниця Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» Любов Ковач, тільки впродовж 2019-2021 років у закладі цілодобово мешкали від  87 до 98 дівчат і хлопців цієї категорії.


Проте в зв’язку з децентралізацією та освітньою реформою заклад довелося реорганізувати, й наразі в Нижньому Бистрому функціонує гімназія як освітній заклад, і новостворений Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло» для згаданої категорії осіб із усієї Горінчівської територіальної громади.


Голова Горінчівської громади Михайло Калинич каже, Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло» зможе прийняти щонайменше 40 вихованців. «Ідея створення інституції – облаштувати такі умови, щоб діти почувалися, як удома, – розповідає М. Калинич. – Досвід організації Центру досить цікавий, адже наразі він на 50 % фінансується з бюджету Горінчівської територіальної громади, а 50 % – за рахунок Благодійного фонду «Майбутнє – дітям», який був створений саме тут, мешканцями громади, котрі й працюють над залученням коштів та інших видів допомоги. Це справді цікавий досвід, бо не завжди вдається організувати таке партнерство».


Центр наразі вже облаштовують на території Нижнього Бистрого у будівлі колишнього адмінкорпусу Теребле-Ріцької ГЕС, яку в 2018 році на баланс громади передало ПрАТ «Закарпаттяобленерго». 

«Це простора будівля площею близько 680 квадратних метрів із повністю функціональним бомбосховищем, – розповів меценат, співзасновник Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» Олег Ігнатко. – За кошти енергопостачального підприємства до моменту передачі майна було встановлено нову покрівлю, замінено старі вікна на сучасні вакуумні, що зберігатимуть тепло в кімнатах. Крім того, всередині будівлі відремонтовані санвузли, приміщення під харчоблок та їдальню, сходова клітина, коридори, частково – кімнати на другому поверсі, які можуть бути пристосовані як спальні кімнати для дітей». 

Наразі в самому Центрі перебуває 19 діток, які повністю перебувають на співутриманні громади та благодійників. Усі вони живуть поки що в гуртожитку гімназії й чекають, коли зможуть переселитися в нові комфортабельні умови. Голова Хустської райдержадміністрації Назарій Павлій сподівається, що за підтримки благодійників це вдасться зробити до кінця року.  «Центр зможе прийняти більшу кількість дітей, - зазначає голова РДА. - Працюватимемо над тим, щоб інші громади долучалися до проєкту з тим, щоб їхні підопічні діти не залишилися без належної опіки, адже протилежні прецеденти ми на сьогодні, на жаль, маємо…»

На фото Голова Хустської РДА Назарій Павлій


У будівлі майбутнього Центру наразі облаштовують приміщення для ванної кімнати, на черзі – потреба в ремонті спальних кімнат для учнів. Відтак потрібно шукати кошти на придбання обладнання для кухні, столової, меблі, постільну білизну та багато інших речей. Зрозуміло, що таке фінансування громаді не під силу, тож доведеться знову шукати благодійників. «Велика потреба і в облаштуванні своєрідного освітнього простору – кімнати, де можна б встановити парти, комп’ютери, щоб діти могли вчитися, виконувати домашні завдання, проводити дозвілля, - каже в.о. директора Центру Ольга Тегза. – Усе це потребує значних капіталовкладень, але ми щиро віримо в те, що такий потрібний проєкт вдасться завершити в максимально короткі строки».  

Благодійний фонд «Майбутнє – дітям» та Горінчівська громада будуть щиро вдячні всім, хто схоче долучитися до проєкту й підтримати дітей. Це можна зробити, якщо зв’язатися з адміністрацією громади, самого центру чи керівництвом фонду.  

Для довідки:
Благодійний фонд «Майбутнє – дітям» до війни опікувався дітьми, які потребували допомоги із сімейних причин, в інтернаті при Нижньобистрівській Гімназії. Починаючи з 2021 року, працівники Фонду та Гімназії надали допомоги майже 500 дітям та дорослим. З початком війни на території Гімназії був створений прихисток для внутрішньо переміщених осіб, які втратили домівки. Команда Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» – це команда активістів, яка започаткувала та реалізує проєкт громадської організації «Розвиток IT освіти», що підтримує молодих ІТ-спеціалістів та розвиток ІТ-сектору в Україні.

Інформація та реквізити:

Email: uachildrenfund@gmail.com

Сайт: https://maydit.com.ua

Facebook: https://www.facebook.com/future2children

Instagram: https://www.instagram.com/future2children