Новини

Учасники проєкту Olympic Dreams долучились до презентації «Книга-мандрівка. Міста»

Авторка всеукраїнського проєкту «Книга-мандрівка» Ірина Тараненко разом з Тарасом Тополею та Олегом Михайлютою (Фагот) вчора, 16 квітня, презентували у Києві проєкт про незламні українські міста – «Книга-мандрівка. Міста». Він реалізується у двох форматах: книжки та мультфільми, що опубліковані на YouTube-каналі спільноти «Книга-мандрівка. Україна» та присвячені незламним містам: Харкову, Сумам, Миколаєву, Запоріжжю, Києву та Чернігову, який сьогодні вчергове постраждав від ворожих атак.
Разом з авторами проєкту серії «Книга-мандрівка. Міста» кожне з міст презентували учасники проєкту Olympic Dreams. Юні олімпійці вже стали свого роду амбасадорами «Книги-мандрівки» у світі, і разом зі спортивними здобутками несуть український культурний код, в тому числі й літературну його складову.

Фото Кирило Авраменко

Також захід відвідали т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, представники Мінмолоді та спорту, Міносвіти, КМДА, культурні діячі, лідери думок та освітяни.

«Це чудовий проєкт, який справді допомагає розвивати освітню та культурну складову, а також зацікавлює кожного, хто відкриває цю книжку, краще пізнати країну і ще більше її полюбити. В Україні понад 600 міст, великих та малих. Вони мають свою історію та мешканців, які пишаються своїми містами. Завдяки цьому проєкту ми будемо пишатися і не тільки своїми рідними містами. Дякую усім, хто долучився до реалізації «Книги-мандрівки». Надалі держава підтримуватиме такі проєкти, адже вони вкрай важливі для збереження українського духу», — підкреслив Ростислав Карандєєв.

Ростислав_Карандєєв. Фото Кирило Авраменко

Захід відбувся у столичному кінотеатрі «Оскар», де автори проєкту продемонстрували перші шість книг та анімаційних фільмів про незламні міста. Весь наступний тиждень з 17 по 23 квітня за ініціативи Київстар ТБ триватимуть благодійні покази мультфільмів, до яких може долучитися будь-хто охочий.

Фото Кирило Авраменко

Як зазначила авторка проєкту Ірина Тараненко, проєкт «Книга-мандрівка. Міста» спрямований на те, щоб розповідати про українську культуру й історію та зберігати українську ідентичність.

«Багато років ми перебували в полоні кремлівських наративів, і зараз у наших дітей нарешті є можливість вивчати свою, власну історію, наші традиції, читати книжки нашою власною українською мовою», — зазначила авторка проєкту, співзасновниця анімаційного видавництва Books&Cartoons Ірина Тараненко.

Ірина Тараненко, Олександр Перцовський та Джеймс Хоуп. Фото Кирило Авраменко

Книги про міста написали відомі українські автори, серед яких Сергій Жадан, Ірена Карпа та брати Капранови, а відомі діячі — озвучили мультфільми. Так, Тарас Тополя став голосом свого рідного міста Києва, а Фагот — Харкова.

Тарас Тополя. Фото Кирило Авременко

Фагот. Фото Кирило Авременко

Серед партнерів проєкту — Укрзалізниця. За словами члена правління УЗ та голови пасажирського напряму Олександра Перцовського, днями книги та мультфільми проєкту з’являться у деяких потягах Укрзалізниці.

«Попри війну українці продовжують досліджувати власну країну. Залізниця дає можливість відкривати її, пізнавати глибше нашу історію та культуру. Такі проєкти як «Книга-мандрівка. Міста» стають важливими провідниками на цьому шляху. Тож ми раді, що книги серії вже скоро зʼявляться на деяких маршрутах, щоб пасажири могли читати їх під час рейсу та захоплюватись тисячолітньою історією нашої країни», — розповів Олександр Перцовський.

Олександр Перцовський. Фото Кирило Авраменко

Проєкт «Книга-мандрівка. Міста» реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). За словами директора місії Агентства Джеймса Хоупа, який особисто відвідав подію, ці 6 книг та мультфільмів передають дух незламних українських міст.

Джеймс Хоуп. Фото Кирило Авраменко

Прем’єри мультфільмів та офлайн-презентації книжок про Харків, Чернігів, Миколаїв та Запоріжжя відбулись в цих містах ще в березні та протягом квітня 2024 року.

Фото Кирило Авраменко

Ірина Тараненко та Ахтем Сеітаблаєв. Фото Кирило Авраменко

«Книга-мандрівка. Міста» створено за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Партнери проєкту: Укрзалізниця, 1+1 media, Київстар ТБ, Novikova Agency, ТРЦ Gulliver, кіномережа “Оскар”, ТМ «Моршинська», журнал VIVA та Кампарі Юкрейн.

Тарас Тополя та Мар'яна Савка. Фото Кирило Авраменко

Соціальні мережі проєкту:
Facebook: facebook.com/read.and.travel
Instagram: instagram.com/read.and.travel.ukraine
TikTok: @booksandcartoonsua