Новини

Люди з великим серцем: Михайло Калинич – Горінчівський сільський голова

Горінчівська територіальна громада – громада в Хустському районі Закарпаття. Далеко не найбільша й не найбагатша, тим не менше, вона дала прихисток сьогодні понад тисячі вимушених переселенців із зони бойових дій. Маріуполь, Запоріжжя, Київщина, Харківщина та інші – люди з різних областей нашої великої країни сьогодні опинилися на Закарпатті, рятуючись від жахіть війни. Їхнім розміщенням у місцевих закладах, родинах та організацією забезпечення всім необхідним займається сьогодні в тому числі Горінчівський сільський голова Михайло Калинич. 

«Сьогодні на території Горінчівської громади живуть близько тисячі вимушених переселенців, – розповідає Михайло Калинич. – Ми розміщуємо їх у комунальних закладах громади (садочках, школах), а також у гуртожитку при Нижньобистрівській гімназії, у родинах місцевих мешканців. З загальної кількості уже майже 800 отримали статус внутрішньо переміщених осіб, щодо решти триває робота. Через це навантаження на працівників сільради величезне, адже людям потрібно надати численні адміністративні послуги, оформити їх належним чином тощо», – розповідає М. Калинич.

Проте, за словами Михайла Михайловича, це навантаження незначне порівняно з тими потребами, які постали перед громадою в питанні забезпечення переселенців усім необхідним. «Харчі, засоби гігієни, одяг та взуття – це ті речі, які потрібні постійно, –продовжує сільський голова. – Умови проживання теж бажають бути кращими. Гуртожиток при гімназії ще більш-менш пристосований для прийому людей, бо в ньому блочна система проживання, тут же облаштована столова та централізована кухня, а ось комунальні заклади створювалися під інші цілі. Тим не менше, ми прийняли людей і надаємо всю можливу допомогу».

Наразі, за словами М. Калинича, Горінчівська сільська рада максимально сприяє всій діяльності, спрямованій на підтримку вимушених переселенців. Активно долучається до цієї допомоги й Благодійний фонд «Майбутнє – дітям», що опікується родинами з дітьми, котрі живуть на базі Нижньобистрівської гімназії. Команда фонду робить усе можливе для забезпечення потреб переселенців, але допомога зайвою не буде!

Якщо Ви бажаєте та маєте змогу допомогти – долучайтеся за реквізитами Благодійного Фонду «Майбутнє – дітям». Ваша участь – це посмішка дитини, це хвилинка спокою для дорослого! Ми вдячні за Вашу небайдужість!

Для довідки:
Благодійний фонд “Майбутнє – дітям” згуртувався з метою допомоги дітям та сім’ям із дітьми, які через війну в Україні опинилися у надзвичайно складних життєвих обставинах.
Команда Благодійного фонду “Майбутнє – дітям” – це команда активістів, які у мирний час успішно реалізували проєкт громадської організації “Розвиток IT освіти”, що підтримує молодих ІТ-спеціалістів та розвиток ІТ-сектору в Україні.