Новини

БФ «Майбутнє - дітям» облаштовує єдиний в Україні Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло»

Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло» було створено торік у Нижньому Бистрому Горінчівською територіальною громадою. Упродовж навчального року у ньому постійно живуть діти з соціально-незахищених та малозабезпечених родин місцевої громади. Інституція унікальна тим, що її разом співфінансують громада та Благодійний фонд «Майбутнє – дітям», і такий досвід є наразі єдиним в Україні. Зараз благодійники облаштовують для дітей нове приміщення, бо в попередній будівлі Центру живуть кілька десятків внутрішньо переміщених родин із зони бойових дій.   

Десятиліттями при Нижньобистрівській гімназії в Хустському районі Закарпаття діяв пансіонат, в якому з вересня по травень жили діти з соціально-незахищених категорій, багатодітних сімей, сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, неповних сімей, а також сімей, які проживають у гірських та віддалених населених пунктах. Вихованців у цих групах із цілодобовим перебуванням забезпечували проживанням, навчанням, чотириразовим харчуванням, медичним доглядом. Так, упродовж 2019-2021 років у закладі цілодобово мешкали від  87 до 98 дівчат і хлопців цієї категорії.

У зв’язку з децентралізацією та освітньою реформою заклад довелося реорганізувати, й наразі в Нижньому Бистрому функціонує гімназія як освітній заклад, і новостворений Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло» для згаданої категорії осіб із усієї Горінчівської територіальної громади.

Над ідеєю створення Центру спільно працювали адміністрація Нижньобистрівської гімназії, місцева громада та команда Благодійного фонду «Майбутнє - дітям». Останні дві інституції в підсумку і взяли на себе утримання закладу. Голова Горінчівської громади Михайло Калинич каже: «Досвід організації Центру дуже цікавий, адже наразі він на 50% фінансується з бюджету Горінчівської територіальної громади, а 50% – за рахунок Благодійного фонду «Майбутнє – дітям», який був створений саме тут, мешканцями громади, котрі й працюють над залученням коштів та інших видів допомоги. Це справді унікальний досвід, бо не завжди вдається організувати таке партнерство». Голова громади уточнює, що аналогів існування такого закладу в Україні – невідомо.

Як розповіла в.о. директора гімназії-співзасновниця Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» Любов Ковач, Центр було створено на базі однієї з будівель Нижньобистрівської гімназії, проте війна внесла свої корективи: «Ми прийняли близько сотні внутрішньо переміщених осіб, чимало з них і досі живуть у нас, бо не мають, куди повертатися, тож постало питання пошуку нового приміщення для Центру». 

Вирішили перенести Центр у будівлю, яку чотири роки тому передало на баланс громади ПрАТ «Закарпаттяобленерго». Це добротне двоповерхове приміщення, площею близько 680 квадратних метрів, розташоване теж у Нижньому Бистрому, має найкраще облаштоване в районі діюче бомбосховище і може розмістити до 40 дітей. За кошти енергопостачального підприємства до моменту передачі майна у будівлі було встановлено нову покрівлю, замінено старі вікна на сучасні вакуумні, всередині будівлі відремонтоване приміщення під харчоблок та їдальню, сходова клітина, коридори. Але половина будівлі ще потребувала оновлення, в тому числі існувала потреба в облаштуванні спальних кімнат для дітей, санвузлів, душової, кімнати відпочинку тощо.

«Наша команда прийняла рішення залучити меценатів і завершити всі необхідні ремонти в Центрі в найкоротші строки, адже діти чекати не можуть, та й потреба в приміщеннях для ВПО існує постійно, – розповів меценат, співзасновник Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» Олег Ігнатко. – Уже закуплено необхідні матеріали, долучилося багато людей, кілька підприємств, і ремонти тривають. Дуже сподіваємося, що до свят діти матимуть нову домівку. 

І ми щиро вдячні всім, хто долучається до нашого проєкту і ще зробить це в майбутньому. Повірте, якщо ви побачите очі цих дітей, то ви зрозумієте, що всі ці зусилля не даремні, що ви все в житті робите правильно!»   

Загалом Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло» зможе прийняти щонайменше 40 вихованців з будь-яких громад за умови співфінансування їхнього перебування.

«Головною метою створення Центру було облаштування таких умов, щоб діти отримували все необхідне, були в безпеці, а головне – почувалися, як удома», – уточнює в.о. директора Центру Ольга Тегза.   

Для довідки:
Благодійний фонд «Майбутнє – дітям» до війни опікувався дітьми, які потребували допомоги із сімейних причин, в інтернаті при Нижньобистрівській Гімназії. Починаючи з 2021 року, працівники Фонду та Гімназії надали допомоги майже 500 дітям та дорослим. З початком війни на території Гімназії був створений прихисток для внутрішньо переміщених осіб, які втратили домівки. Команда Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» – це команда активістів, яка започаткувала та реалізує проєкт громадської організації «Розвиток IT освіти», що підтримує молодих ІТ-спеціалістів та розвиток ІТ-сектору в Україні.

Інформація та реквізити:

Email: uachildrenfund@gmail.com

Сайт: https://maydit.com.ua

Facebook: https://www.facebook.com/future2children

Instagram: https://www.instagram.com/future2children