Новини

БФ «Майбутнє – дітям» та німецька організація «Знак надії» влаштували відпочинок для дітей ВПО на Закарпатті

Оздоровити дітей та допомогти їм підготуватись до нового навчального року – таку мету переслідував Благодійний фонд «Майбутнє – дітям», коли почав шукати партнерів для організації відпочинку дітей ВПО, які через війну були вимушені покинути рідні домівки та оселитись на базі Нижньобистрівської гімназії на Закарпатті.

На заклик фонду відгукнулася міжнародна гуманітарна організація Sign of Hope (Hoffnungszeichen). Від початку повномаштабного вторгнення росії в Україну місія Sign of Hope за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO) надала різноманітну допомогу понад 40 000 людей.
24 серпня до відпочинкового комплексу «Золота гора», що поблизу Ужгороду, приїхала чергова зміна – понад 50 дітей із числа внутрішньо переміщених родин із різних регіонів України. Протягом тижня вони зможуть відпочивати, оздоровлюватися на базі закладу посеред зеленого лісу. Тут для дітей створено всі умови для реабілітації – басейни з цілющою термальною водою, територія з контактним зоопарком, якісне харчування. Упродовж тижня на дітей в таборі очікує насичена програма, каже координаторка ужгородського табору British Camp, який приймає дітей, Катерина Бородіна: “У нас в програмі і фізичні активності, і творчі зустрічі, і багато тренінгів з психологами, які допомагатимуть будувати дружні стосунки між собою. Ми хочемо, щоб у дітей залишилися найкращі враження про літо”.
Серед дітей, які до кінця літа відпочиватимуть у таборі, дев’ятеро хлопців та дівчат, які вже понад рік живуть на Закарпатті – на базі Нижньобистрівської гімназії. Саме тут родини з-під Ізюма, Харкова, Краматорська, Бахмута знайшли нові домівки, тут діти відвідують школу, їхні рідні знайшли роботу.

«Кількасот тисяч українців, яким довелося покинути свої домівки через російських окупантів, знайшли собі прихисток на Закарпатті, частина з них досі живе у Хустському районі на базі Нижньобистрівської гімназії, – розповів керівник БФ «Майбутнє – дітям» Олександр Нікішев. – Наш фонд із перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну допомагає родинам ВПО. Ми також постійно співпрацюємо з громадськими організаціями, благодійними фондами, бізнес-структурами для залучення якомога масштабнішої допомоги для цих сімей. Тепер – вдячні німецькій організації «Знак надії» за цю можливість. Сподіваюся, разом працюватимемо й над іншими проєктами».
До організації відпочинку долучилася й Група компаній Tolk, яка систематично надає допомогу як родинам із числа внутрішньо переміщених осіб, так і навчальним закладам. Зокрема, Tolk сприяв облаштуванню комп’ютерного класу для дітей ВПО, які живуть на базі гімназії, долучався до інших гуманітарних проєктів. Зараз Група допомогла з організацією трансферу для дітей із Нижнього Бистрого до Ужгорода й назад.
Напередодні нового навчального року діти наберуться сил та відпочинуть, а згодом продовжать повноцінне навчання.

Інформація та реквізити:
Email: uachildrenfund@gmail.com
Сайт: https://maydit.com.ua
Facebook: https://www.facebook.com/future2children
Instagram: https://www.instagram.com/future2children