![](https://static.tildacdn.com/tild6665-6637-4462-b634-616639313336/DSC00211.jpg)
Уже в перших числах березня Нижньобистрівська гімназії, що в Горінчівській громаді у Хустському районі, стала прихистком для численних вимушених переселенців, котрі тікали від агресора з Київщини, Харківщини, Маріуполя, з-під Ізюма. «Ті перші дні були справжнім випробуванням: на прохання керівництва громади ми поселили людей, а наступного дня постало питання, як їх харчувати, – пригадує ті дні в.о. директора гімназії, співзасновниця БФ «Майбутнє – дітям» Любов Ковач. – Буквально «кинули клич», і люди з села, місцеві мешканці, почали приносити все, хто що міг, щоб допомогти втікачам від війни. Яблука і картопля, банки з грибами та сиром, пакування з макаронами та рис – цим були заповнені наші комори, і ми харчували всіх переселенців».
![](https://static.tildacdn.com/tild6266-3933-4264-a438-303264323638/DSC00214.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild6536-6232-4530-b365-646434363039/DSC00249.jpg)
У перші місяці війни через гімназію в буквальному сенсі слова пройшли сотні переселенців – хтось зупинявся на кілька тижнів, оговтувався і вирушав кудись далі; хтось ночував, відпочивав і рухався за кордон; а хтось прийняв рішення залишитися тут і починати будувати нове життя. Облаштувати його допомагали численні волонтерські організації, які долучилися до підтримки людей, і в першу чергу це був Благодійний фонд «Майбутнє – дітям», створений ще до початку війни, ГО «Волонтери Закарпаття», Рух підтримки закарпатських військових та багато-багато інших. Одні привозили харчі та одяг, інші забезпечували родини посудом, електрочайниками та холодильниками, ще хтось шукав кошти на оплату комунальних послуг чи придбання ліків.
![](https://static.tildacdn.com/tild3034-3034-4238-b164-376461393332/DSC09920.jpg)
Голова Горінчівської територіальної громади Михайло Калинич визнає, разом із колективом гімназії громада – чи не найбідніша в області! – взяла на себе величезну відповідальність. «З кінця лютого до нас почали прибувати люди з Луганської, Донецької та Харківської областей, які потребували житла, і ми нікому не відмовили, – каже голова громади. – Загальна кількість переселенців, які наразі перебувають на території громади – близько 1200 осіб, вони живуть і в комунальних закладах, і в приватному секторі. Є люди, які живуть у нас 7-8 місяців, і весь цей час ми забезпечуємо їх мінімальними зручностями та харчами».
![](https://static.tildacdn.com/tild3633-6661-4635-b966-643762323232/IMG_8216.jpg)
Чимало сімей переселилися до гуртожитку гімназії після того, як пожили в спортзалах шкіл, все ж тут зручностей більше: «У гуртожитку блокова система, на 4 кімнати санвузол та загальна душова, – додає співзасновник Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» Олег Ігнатко. – Зараз із бюджету громади, за підтримки Закарпатської ОВА та благодійників здійснюємо ремонт електропроводки в гуртожитку, плануємо облаштувати кухонні приміщення для кожного блоку, що полегшить побут вимушених переселенців. Тут є школа та дошкільний заклад, що важливо для родин із дітьми. А ще багато людей із числа ВПО працевлаштувалося, і це найбільше радує».
![](https://static.tildacdn.com/tild6165-6631-4131-b438-393831323061/IMG_8243.jpg)
Михайло Калинич додає: «Люди житимуть в громаді до того часу, поки в цьому існуватиме потреба».
Водночас і голова, і керівництво гімназії, на базі якої живуть вимушені переселенці, говорять про те, доросле населення з-поміж ВПО на 80 % забезпечується харчами та засобами гігієни, одягом та багатьма іншими речами за рахунок волонтерів, різноманітних громадських організацій, благодійників. І серед цих потреб найгостріші завжди – свіже молоко та м'ясо, овочі та фрукти. Також не слід забувати, що діти ростуть, для них постійно потрібно шукати новий одяг та взуття. Тож і Благодійний фонд «Майбутнє – дітям», який опікується переселенцями в гімназії, і Горінчівська громада будуть щиро вдячні всім, хто схоче долучитися до підтримки українців, котрі через російську агресію опинилися в біді. Це легко зробити, зв’язавшись з фондом, гімназією чи громадою (сайти, соцмережі).
Для довідки:
Благодійний фонд «Майбутнє – дітям» до війни опікувався дітьми, які потребували допомоги із сімейних причин, в інтернаті при Нижньобистрівській Гімназії. Починаючи з 2021 року, працівники Фонду та Гімназії надали допомоги майже 500 дітям та дорослим. З початком війни на території Гімназії був створений прихисток для внутрішньо переміщених осіб, які втратили домівки. Команда Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» – це команда активістів, яка започаткувала та реалізує проєкт громадської організації «Розвиток IT освіти», що підтримує молодих ІТ-спеціалістів та розвиток ІТ-сектору в Україні.
Інформація та реквізити:
Email: uachildrenfund@gmail.com
Сайт: https://maydit.com.ua
Facebook: https://www.facebook.com/future2children
Instagram: https://www.instagram.com/future2children